Aj život bez dôkazov môže byť krásny

Autor: Marek Poleč | 29.11.2014 o 15:37 | (upravené 29.11.2014 o 15:50) Karma článku: 1,63 | Prečítané:  222x

Nedá mi nezareagovať na článok Evolúcia nie je dôkazom ... od M. Priecela. Čudujem sa ako málo stačí k tomu, aby sa zdvihla vlna kritiky. Stačí napísať niečo o viere a Bohu (nedajbože o politickej situácii na Slovensku) a okamžite sa zvýši čítanosť. 

Boh nie je sused alebo kolega s ktorým si potrasiete rukou. Boha netreba dokazovať. Keďže On je všemohúci mohol nám dať taký rozum vďaka ktorému by sme ho dokázali. Lenže načo? Ak by sme ho dokázali, boli by ste k sebe tolerantnejší? Zmizli by všetky problémy sveta? Správali by ste sa k sebe slušnejšie a ohľaduplnejšie? Ale veď kto spôsobuje problémy? Hádam si nemyslíte že Boh! Veriaci človek cíti jeho prítomnosť v každom jednom nádychu a výdychu, v každom čase a vo všetkých životných situáciách.

Už iba čakám na to, ako mi v komentároch pribudnú komentáre. A čo zlo? Ako ho možno ospravedlniť ak Boh existuje? Nuž, dejiny nás neustále presviedčajú o tom, že zlo zlom sa odstrániť nedá. O povahe kresťanského Boha a pôvode zla sa možno dočítať tu:

http://referaty.aktuality.sk/povod-zla/referat-13467

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?